Україна оголосить дефолт у 2015, якщо не отримає $15 млрд від МВФ – експерт

МВФ шукає 15 млрд доларів, щоб запобігти дефолту в Україні. З $15 млрд допомоги тільки зовнішнім інвесторам Україні потрібно віддати 13 млрд, а решта коштів потрібні, щоб придбати газ на 2015 рік.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів економічний експерт Василь Юрчишин.

«Україна звернулася за допомогою до МВФ, оскільки необхідно переглянути «пакет допомоги», який розраховувався при курсі 8. Зараз курс доллара піднявся до 16 гривень, до того ж й МВФ сам розуміє, що якщо він не надасть цих $15 мільярдів, то в держави не буде грошей на наступний рік, щоб розрахуватися з боргами і Україна вимушена буде оголосити про дефолт», - розповідає Василь Юрчишин.

Як відомо, сьогодні пропозицію МВФ про виділення Україні настільки значної суми підтримали лише деякі кредитори. Причиною тому стала повільна реалізація Києвом економічних та адміністративних реформ в рамках узгодженої з кредиторами програми.

«Цифра $15 мільярдів цілком обгрунтована, оскільки зовнішнім інвесторам, включаючи єврооблігації потрібно віддати 13 млрд дол., а інші кошти потрібні для того, щоб придбати газ на наступний рік», - уточнює Юрчишин.

Як зазначає Financial Times, необхідні кошти частково надійдуть по лінії МВФ у рамках виконання програми кредитування економіки України, розрахованої до 2016 року із загальним обсягом фінансування 17 млрд дол.

Однак це не покриє необхідного, і тому необхідно вести переговори з офіційними особами держав і урядів. «І це буде нелегко, оскільки зайвих коштів на ринку небагато», - підкреслює Financial Times.

Читайте також: Підводні камені плану уряду. Чого чекати населенню?

Відзначимо, що Україна має намір продовжити співпрацю з МВФ і провести міжнародну донорську конференцію із затвердженням плану розвитку України

Як підкреслив Яценюк, учасниками такої конференції мають стати країни Великої сімки і міжнародні фінансові організації.

Нагадаємо, що Україна в 2014 році отримала 9 млрд дол. Зовнішньої фінансової допомоги в рамках відновлення співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, при цьому виплатила боргових платежів на суму 14 млрд дол. Про це розповів в ході виступу в парламенті прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Слід зазначити також, що по лінії Світового банку Україна отримала 2,5 млрд доларів із загальної суми фінансової допомоги, узгодженої на 2014 рік обсягом 3,5 млрд доларів.