«Припинення вогню» оголошено через обмеження «гуманітарної допомоги»

Зараз можна напевно говорити хіба що про зменшення інтенсивності воєнних дій, але не про тривале припинення вогню на Донбасі.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповіли експерт з програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексій Мельник та віце-президент Атлантичної Ради Олег Кокошинський.

«Причиною того, що сепаратисти вирішили оголосити «припинення вогню», можливо є сигнал з Москви про те, що об’єм так званої «гуманітарної допомоги» найближчим часом буде суттєво обмежеий, і найближчим часом не буде інтенсивного постачання снарядів та іншої воєнної допомоги, яка останнім часом надходила регулярно», - вважає Мельник.

Водночас, Олег Кокошинський вважає, що у сепаратистів є категорія людей, які не зацікавлені в припиненні вогню.

«Україна має мати чітку позицію і розуміти, що модель прямих переговорів с терористами, сідати з ними за круглий стіл для України – неприйнятно, оскільки цим самим ми визнаємо сепаратистські угруповування. Якщо вже й проводити переговори, то лише з Росією. До того ж, в українському парламенті зараз є проросійські депутати, які негативно відносяться до мінських переговорів, чи будь-якого формату «припинення вогню». Взагалі ідеальним би було для України не йти на якісь поступки та пропозиції сепаратистів, а продовжувати свою політику та санкції за допомогою Заходу», - підсумовує Кокошинський.

В свою чергу, посол України в НАТО Ігор Долгов наголошує, що з дня оголошення перемир'я на сході України в ході конфлікту на Донбасі загинули більше 400 українських військових.

«Раніше ми дискутували про «гібридну війну», а тепер у нас «гібридне перемир'я». За період перемир'я з 5 вересня відбулося безліч інцидентів, ми втратили більше 400 військовослужбовців», – описав ситуацію Долгов на засіданні в Брюсселі.

Читайте також: «Перемир'я» супроводжується кадровими рішеннями в Кремлі – військовий

Нагадаємо, що в зоні АТО здійснюють вже третю спробу встановити перемир'я: з 5-го грудня планують припинити бойові дії, з 6-го – відвести важкі озброєння від лінії зіткнення.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...