Судові повістки будуть приходити на телефон, як смс-повідомлення — адвокат

Читать на русском

Державна судова адміністрація України перейшла на електронну роботу з громадянами й у зв'язку з судовою реформою позивні заяви прийматимуться через інтернет.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів перший замначальника Департаменту внутрішньої безпеки, заслужений юрист та адвокат України Юрій Мартиненко.

«З початку наступного року, судова повістка може надійти у вигляді смс-повідомлення чи електронного листа. Судова адміністрація зробила крок вперед і виконала ще одну вимогу Європейського Союзу, адже в Європі цей механізм судочинства працює вже багато років», - розповідає юрист.

З його слів, це дозволить полегшити участь у судочинстві, оскільки позивні заяви, скарги приймають не цілий день, а в окремі часи, а з електронною системою роботи більше не потрібно буде стояти в чергах.

«Учасникам судового процесу необхідно буде зареєструватись на сайті Державної судової адміністрації України та написати письмову заяву до канцелярії. Кожному буде присвоєно певний реєстраційний номер по канцелярії, а в цивільно-процесуальному кодексі є прописані строки реєстрації й строки призначення для розгляду справи, де визначено, коли буде надіслано відповідь на запит», - повідомив Мартиненко.

Читайте також: На посту Президента Порошенко виконав тільки п'яту частину своїх обіцянок

Нагадаємо, проведення судової реформи є одним із зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з Євросоюзом. 27 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким затвердив положення про раду з питань судової реформи та його персональний склад.Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: