Експерт: Чому Польща встановлює «візові фільтри» українцям?

Читать на русском

Польща має повне право розширювати або скорочувати список документів, необхідних для здобуття шопінг-віз і це є один із інструментів забезпечення її безпеки.

Таку думку в інтерв'ю виданню «Ділова столиця» висловила керівник громадської ініціативи «Європа без бар'єрів» Ірина Сушко, коментуючи питання ускладнення Польщею правил подачі документів на шенгенську візу.

«Безумовно, що ускладнення процесу отримання віз - це неприємний сигнал, оскільки Польща завжди досить лояльно відносилася до наших громадян. Однак це пов'язано безпосередньо з ситуацією в Україні. Візова політика - це інструмент забезпечення безпеки країни, і схоже, що Польща встановлює додаткові фільтри для того, щоб не допустити в'їзд людей, які використовуватимуть шопінг-візу не за цільовим призначенням», - говорить експерт.

В той же час, за інформацією організації, говорить Сушко, консульства стали менш лояльні до українських громадян. «І причина тут очевидна - кожна країна-член ЄС намагається через посилювання візових вимоги не допустити збільшення міграційних потоків з України», - резюмувала експерт.
Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...