Співвласник Fire Point розповів, що Міндіч нібито пропонував до $1 млрд за частку компанії

Співвласник та головний конструктор компанії Fire Point Денис Штілерман розповів, що бізнесмен Тимур Міндіч начебто намагався придбати 50% акцій компанії, яка виробляє ракети та дрони для Сил оборони України.

Про це він розповів під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яку транслював народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко.

За словами Штілермана, Тимур Міндіч нібито хотів придбати хотів придбати 50% акцій компанії Fire Point.

Він пояснив, що компанію створили виключно за кошти її співвласників, а загальний обсяг приватних інвестицій на старті становив близько 2 мільйонів доларів.

Штілерман зауважив, що частину коштів внесли до статутного капіталу, а частину у вигляді позик від самих засновників як фізичних осіб. Усі позики, за його словами, були офіційно оформлені та вже повернуті.

Fire Point, за словами Штілермана, стала єдиною компанією, яка успішно пройшла міжнародні випробування діпстрайків, організовані американським посольством в Україні у 2024 році.

Випробування проходили в умовах роботи засобів радіоелектронної боротьби, і лише Fire Point змогла успішно вразити ціль.

Після цього, як стверджує співвласник компанії, до Fire Point почали надходити пропозиції щодо купівлі частки бізнесу. Серед потенційних інвесторів був і Міндіч.

Штілерман розповів, що спочатку бізнесмен пропонував близько 100 мільйонів доларів за частку в компанії, однак згодом сума, про яку йшлося на переговорах, могла зрости майже до 1 мільярда доларів за 50% Fire Point.

Втім, угода так і не відбулася. Переговори, за словами Штілермана, завершилися після того, як Міндіч пояснив, на кого буде оформлена його частка в компанії. Він пообіцяв назвали ім'я цієї людини на закритому засіданні ТСК.

«Запропонував мені людину, яка буде фронтувати його в якості акціонера. Мене не влаштувала ця людина. І я сказав, що давайте ми розстанемося і більше про продаж частки ми не розмовляємо», – сказав він.

Однак, як пояснив Штілерман, була ще низка причин, через які він відмовив Міндічу в продажу частки.

Співвласник Fire Point також зауважив, що акції компанії готові були продати лише за «білі гроші».

«Я кажу, ви розумієте, що ми не можемо взяти, у вас у валізах і понести кудись, ви розумієте, що нам потрібні «білі гроші»?» – сказав він.

Штілерман також припустив, що саме його могли називати «Електроніком» у так званих «плівках Міндіча» про які він чув у медіа.

Нагадаємо, що наприкінці квітня та на початку травня видання «Українська правда» оприлюднило дві частини розшифровок так званих «плівок Міндіча». У матеріалах йшлося про нібито переговори бізнесмена Тимура Міндіча з колишнім помічником президента Сергієм Шефіром та секретарем РНБО Рустемом Умєровим.

Фігуранти записів начебто обговорювали продаж частки компанії Fire Point, а також можливий вплив на діяльність державного Sense Bank та підприємства «Карпатнафтохім». Через ці публікації Антикорупційна рада при Міноборони закликала розглянути питання про відсторонення Рустема Умєрова від посади на час перевірки його можливих зв'язків із бізнесом, однак в Офісі президент згодом заявили, що не будуть ухвалювати такі рішення лише на основі опублікованих у ЗМІ аудіозаписах.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО