Війна в Ірані: Туреччина пропонує створити пакт про безпеку на Близькому Сході

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан закликав до формування пакту про безпеку на Близькому Сході після закінчення війни в Ірані.

Про це йдеться в інтерв'ю турецького міністра агентству Anadolu, яке цитує Bloomberg.

«Цей пакт необхідний для того, щоб країни могли бути впевнені одна в одній», – сказав Фідан, не уточнивши, які саме країни можуть бути включені до пакту.

Згідно з його словами, співпраця в галузі оборони між багатьма державами регіону вже набирає обертів, оскільки війна між коаліцією Ізраїлю та США й Іраном дестабілізувала світові ринки та посилила занепокоєння щодо безпеки в регіоні.

Фідан також наголосив, що рух Ормузькою протокою не має перекриватися, а жодна країна не повинна платити тариф за прохід через цим морським шляхом.

Міністр додав, що будь-яке вирішення питання щодо водного шляху має бути досягнуто дипломатичним шляхом, оскільки спроби забезпечити прохід за допомогою міжнародної військової коаліції «несуть у собі ризики».

Як відомо, нещодавно президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган різко розкритикував дії ЦАХАЛ щодо Лівану та пригрозив вторгнутися в Ізраїль.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, Трамп роздумує про поновлення ударів по Ірану через провал перемовин. При цьому ЦАХАЛ приведений у бойову готовність і чекає сигналу, щоб продовжити війну з Іраном.

Також WSJ повідомляло, що попри удари США та Ізраїлю, Іран зберігає ключові елементи ядерної програми.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО