Міненерго просить Кабмін повернути з COVID-фонду 140 мільйонів

Міністерство енергетики звернулося до уряду з проханням повернути 140 млн гривень з Фонду боротьби з COVID-19 на будівництво уранової шахти в Кіровоградській області.

Про це в четвер, 3 вересня, повідомляє експертна організація State Watch, публікуючи лист Міненерго до Кабміну.

Так, у своєму запиті Міненерго зазначило, що при створенні антикоронавірусного фонду були скорочені видатки за бюджетною програмою підтримки проєкту «Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей» у Кіровоградській області.

Тепер міністерство хоче, щоб скорочені бюджетні витрати компенсували за рахунок грошей того ж Фонду боротьби з COVID-19.

Як відзначили в Міненерго, будівництво Новокостянтинівської шахти триває з 2010 року. А виділені напочатку на даний проєкт 140 млн грн дозволять збільшити видобуток уранової руди до 500 тис. тонн на рік, а також створити близько 200 робочих місць і принести до держбюджету 8,5 млрд грн.

Відзначимо, 2 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що інформація про надмірні витрати з антикоронавірусного фонду не відповідає дійсності, є «фейком» і на сьогодні у фонді «є майже всі кошти».

Експерти State Watch прокоментували висловлювання Зеленського.

Передусім в організації вирішили нагадати, що раніше кілька офіційних осіб Кабміну заявляли, що у Фонді боротьби з коронавірусом вже немає половини або майже всіх грошей. Зокрема, йдеться про слова міністра фінансів Сергія Марченка, а також т.в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

За даними State Watch, яка ретельно відстежує витрати з COVID-фонду, на сьогоднішній день з 66 млрд грн вже витрачено 19,1 млрд грн (тобто 29%). Решта 71% від загальної суми розподілені Кабміном і Радою.

«Тому висновки президента Володимира Зеленського щодо «фейків» навколо витрат з Фонду боротьби з COVID-19 є класичною підміною понять. Так, у Фонді ще залишаються 71% коштів. Однак половина з них буде витрачена не на апарати ШВЛ, не на засоби захисту для лікарів і не на закупівлю ліків для важкохворих пацієнтів, а саме на ремонти доріг, (якщо парламент не внесе зміни до розподілу коштів)», - підкреслили в State Watch.

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» розбиралося, як перерозподілили бюджетні кошти з утворенням антикоронавірусного фонду.

Також наші аналітики склали детальну інфографіку щодо витрат з COVID-фонду.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО