Рахунки «Суспільного» арештували в межах позову «Євроньюз»

Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із «Суспільного» боргу на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

Як інформує мовник, згідно з рішенням суду вони мають сплатити 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь АТ.

«Суспільний мовник» отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність. А 18 лютого 2020 року та 20 лютого 2020 року відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України наклав арешт на кошти, що є на рахунках», – сказано в повідомленні.

У «Суспільному» вважають, що арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020 та зупинив запуск нових проєктів мовника.

Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії, адже заблокована можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника («UA:ПЕРШИЙ», «UA:КУЛЬТУРА»), усіх регіональних каналів Суспільного, діджитал-платформ та трьох каналів радіо («UA:Українське радіо», «UA:Радіо Промінь» та «UA:Радіо Культура»).

«Уже тиждень «Суспільний мовник» звертається по допомогу до Кабінету міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства культури, молоді та спорту України й Міністерства юстиції України, проте не отримує відповіді та потрібної з боку держави підтримки», – йдеться в повідомленні.

Також у «Суспільному» занепокоєні тим, що при наближенні видатків за бюджетною програмою, котра передбачена цьогоріч для телерадіокомпанії, усі отримані з бюджету кошти будуть негайно ж перераховані з рахунків до компанії «Євроньюз». Відтак із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік «Суспільний мовник» недоотримає майже 300 млн грн.

Нагадаємо, колишня державна Національна телекомпанія України почала співпрацювати з «Євроньюз» у 2010 році, тобто до створення «Суспільного мовника».

У квітні 2019 року Державне бюро розслідувань відкрило справу про зловживання службовим становищем, в рамках якого перевіряється, чи був фіктивним договір поставки обладнання для ВАТ «НГТУ». У Національній громадській телерадіокомпанії України, а також за місцем проживання кількох її співробітників провели обшуки.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО