Федоров записав відеозвернення до українців, порушивши питання корупції та виборів

Читати російською
РБК-Україна

У вівторок ввечері, 18 серпня, колишній міністр оборони Михайло Федоров опублікував відеозвернення до українців. Зокрема, ексчиновник порушив питання корупції та необхідності пошуку механізму для проведення виборів в умовах війни.

Про це йдеться у заяві Федорова на YouTube-каналі.

Кожен четвертий киянин ставиться нейтрально або байдуже до відставки ФедороваБільшість українців негативно оцінюють відставку Михайла Федорова. Водночас у Києві 23% ставляться до неї нейтрально або байдуже.

«Сьогодні, після понад місяця протестів по всій країні, хочу подякувати кожному за підтримку та активну позицію. Упевнений, зміни можливі. Й обовʼязкові», – заявив Федоров, додавши, що під час повномасштабної війни Україна не може залишатися без повноцінно призначеного очільника оборонного відомства.

Згідно з його словами, росія не може отримати право визначати, коли українці знову зможуть обирати владу.

«Ми повинні відповісти на фундаментальне питання: як має функціонувати держава, якщо війна триває роками? І наступне – якщо війна триватиме ще рік? Два? Три?... Чи може росія фактично отримати право визначати, коли українці знову зможуть обирати свою владу? Я переконаний, що ні. Демократія не може бути заручницею росії», – йдеться у зверненні Федорова.

Ексочільник Міноборони наголосив, що Україна повинна знайти законний, безпечний і реалістичний механізм, який дасть змогу відновити повноцінний демократичний процес навіть за умов тривалої війни.

«Це складно. Потрібно забезпечити право голосу військових. Мільйонів українців за кордоном. Людей у прифронтових регіонах. Потрібно забезпечити безпеку виборчого процесу, незалежність інституцій і довіру до результату. Але складність не означає неможливість», – заявив він.

При цьому, за його словами, Україна вже багато разів робила те, що світ вважав за неможливе. Федоров закликав сформувати новий суспільний договір, за якого громадяни довіряють державі, а держава чесно пояснює свої рішення та виконує взяті на себе зобов'язання.

«Люди не можуть нескінченно жити в державі, де вони не знають, чому ухвалюються ті чи інші рішення, чому одні реформи просуваються вперед, а інші блокуються, чому рішення, які на фронті потрібні сьогодні, місяцями ходять кабінетами», – сказав він.

Від «Старлінків» до бронювання: як Михайло Федоров виконував обіцянки на посаді міністра оборониМихайло Федоров, за підрахунками аналітиків «Слово і діло», дав 32 обіцянки на посаді міністра оборони, за виконання яких він може відповідати на даний момент. З них він виконав 16, провалив 10. Статус 6 ще визначається. Детальніше – на інфографіці.

Водночас, ексміністр також у зверненні згадав про корупцію, зазначивши, що під час війни розкрадання бюджетних коштів безпосередньо впливає на обороноздатність держави.

«Головна проблема значно глибша. У нас є системна криза управління. Стара система занадто часто живе за власними правилами», – заявив колишній міністр.

Федоров також наголосив на небезпечності ситуації, коли «в суспільства виникає відчуття, що головним критерієм для призначення людини є не її професійність, не результат і не здатність змінювати країну, а особиста лояльність до системи».

«Так не може працювати сучасна держава. І тим паче не може працювати країна, яка веде війну за своє існування. Ми повинні говорити й про корупцію. Не тому, що це популярне слово. А тому, що під час війни корупція набуває зовсім іншого значення», – додав ексміністр.

Звернення до українців: про корупцію, кризу управління і Україну, яку ми маємо побудуватиМихайло Федоров

Нагадаємо, 15 липня Михайло Федоров повідомив про свою відставку з посади міністра оборони України. За даними народних депутатів, цьому передувала заява Володимира Зеленського на засіданні фракції «Слуга народу» про звільнення урядовця через «провал реформи ТЦК».

Кадрові зміни спричинили хвилю протестів у Києві та інших містах – мітингувальники вже кілька тижнів вимагають поновлення Федорова на посаді.

Після відставки Федоров кілька разів зустрічався із президентом. Повідомлялося, що Зеленський запропонував йому альтернативні посади, зокрема крісло віцепрем'єр-міністра з військових інновацій.

Сам Федоров заявив, що не вважає конфлікт із головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським головною причиною своєї відставки. На його думку, справжні причини пов'язані з реформами у сфері оборонних закупівель та опором змінам.

Наприкінці липня президент Зеленський заявив, що причиною відставки Федорова стали проблеми у взаємодії між Генштабом і Міністерством оборони, а також необхідність змін у мобілізації та підготовці до складної зими.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: