Рекордні внески в PURL та $4 млрд допомоги: чим партнери посилять ЗСУ після нового «Рамштайну»

Читати російською
Фото: Федоров в Telegram

Міжнародні партнери оголосили про $4 млрд нової допомоги Україні за результатами 35-го засідання Контактної групи з питань оборони у форматі «Рамштайн».

Про це повідомив міністр оборони України Михайло Федоров, підбивши підсумки «Рамштайну».

Як союзники фінансують закупівлю зброї зі США через ініціативу PURLПридбання американської зброї для України через ініціативу НАТО PURL. Скільки грошей внесли союзники минулого року і плани на 2026 рік – на інфографіці.

За словами міністра, підтримка дедалі більше зосереджується на напрямках, які дають найвідчутніший результат на полі бою – передусім це протиповітряна оборона, далекобійна артилерія та українські безпілотники.

Близько $1 млрд спрямують на програму PURL, яка забезпечує Україну ракетами для систем Patriot. Найбільші внески зробили Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Швеція

Окремо Німеччина виділяє ще $200 млн на механізм JUMPSTART для довгострокових закупівель ракет до Patriot.

Ще близько $540 млн партнери спрямовують на закупівлю артилерійських боєприпасів підвищеної дальності. Цей напрям профінансують Норвегія, Данія, Іспанія, Литва та Люксембург.

Понад $1 млрд буде спрямовано на розвиток безпілотних систем. Зокрема, Велика Британія профінансує закупівлю 150 тисяч українських дронів, Нідерланди – крилаті ракети-дрони для Сил оборони, а Норвегія – морські безпілотники

Також партнери продовжують інвестувати в посилення систем ППО, а саме – засоби радіоелектронної боротьби, бойові машини піхоти, навчальні центри інші ключові потреби Сил оборони України.

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Михайло Федоров та очільник оборонного відомства Німеччини Борис Пісторіус підписали домовились щодо спільного розвитку антибалістичних спроможностей та організації спільного серійного виробництва наземних роботизованих комплексів (НРК) «Терміт».

Окрім цього, влада Великої Британії офіційно оголосила про виділення чергового пакету оборонної підтримки для України, загальна вартість якого становить 750 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 1 мільярду доларів США).

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: