Очільники Комітетів з питань збройних сил Сенату та Палати представників республіканці Роджер Вікер та Майк Роджерс розкритикували рішення адміністрації Дональда Трампа про скорочення американського військового контингенту в Німеччині.
Про це йдеться у заяві двох законодавців, опублікованій пресслужбою Комітету з питань збройних сил Палати представників.
Війська США в Європі: чисельність контингенту у різних країнахЧисельність військових США у країнах Європи – на інфографіці. Україна після війни пропонує частково замістити американський контингент.
Законодавці застерігають, що такий крок може підірвати систему стримування російської агресії в Європі, а послаблення американського контингенту в Німеччині, на їхню думку, є передчасним.
«Передчасне скорочення передової присутності Америки в Європі ризикує підірвати фактор стримування та послати неправильний сигнал володимиру путіну. Замість того, щоб повністю виводити війська з континенту, в інтересах Америки підтримувати сильний стримувальний фактор у Європі, переміщуючи ці 5 тис. американських військовослужбовців на схід», – наголошують законодавці.
За словами конгресменів, європейські союзники вже зробили значні інвестиції в інфраструктуру для розміщення військ США, що суттєво економить кошти американських платників податків.
Як зазначається, законодавці нагадали Білому дому, що будь-яка суттєва зміна військової присутності в Європі вимагає тісної координації з Конгресом. Вони очікують, що Пентагон найближчим часом надасть детальні роз’яснення щодо наслідків цього рішення для трансатлантичної безпеки.
Як відомо, Пентагон оголосив про рішення вивести 5 тисяч американських військовослужбовців із Німеччини та передислокувати їх до США й інших закордонних баз.
Нагадаємо, президент Трамп заявив про ще більше скорочення американського контингенту у Німеччині на тлі суперечки з канцлером країни Фрідріхом Мерцом щодо ситуації на Близькому Сході.
Раніше Трамп розглядав можливість реорганізації НАТО з метою обмеження права голосу деяких членів Альянсу через відсутність підтримки проти Ірану та розблокуванні Ормузької протоки.
Згодом НАТО заявило, що не має жодних правових механізмів для виключення або призупинення членства країн Альянсу після повідомлень про нібито обговорення у США ідеї тиску на Іспанію через її позицію щодо військових операцій в Ірані.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»