Індія відправить на Близький Схід військові кораблі для захисту своїх танкерів – ЗМІ

Читати російською
Фото: Міноборони Індії

Індія готується розгорнути військово-морське угруповання в районі Оманської затоки та Аравійського моря для супроводу своїх торговельних суден на тлі загострення ситуації навколо Ормузької протоки.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на інформовані джерела.

Нафтова артерія Близького Сходу: що відомо про Ормузьку протокуЩо відомо про Ормузьку протоку, яка забезпечує третину світової морської торгівлі нафтою, а також близько 20 відсотків світової морської торгівлі зрідженим газом з країн Близького Сходу – на інфографіці.

За інформацією журналістів, Військово-морські сили Індії планують направити більше шести кораблів, включаючи логістичні судна.

Вони діятимуть на схід від Ормузької протоки і не заходитимуть безпосередньо в акваторію, забезпечуючи супровід танкерів до безпечніших вод у північній частині Аравійського моря.

Зазначається, що Індії вже вдалося забезпечити прохід двох державних танкерів зі скрапленим газом. Крім того, тривають переговори з Тегераном про пропуск нових партій палива. У регіоні залишаються заблокованими 22 судна під індійським прапором, зокрема газовози та нафтові танкери.

«Для Індії не рідкість направляти військові кораблі для захисту торговельних суден у зонах конфліктів. У 2024 році військово-морський флот Індії направив в Аравійське море щонайменше десяток кораблів після піратських нападів, пов'язаних із підтримуваними Іраном бойовиками-хуситами в Ємені», – йдеться у публікації.

Нагадаємо, нещодавно глава євродипломатії Кая Каллас повідомила, що країни ЄС не планують направляти військові кораблі для розблокування Ормузької протоки. Президент США Дональд Трамп після цього розкритикував союзників по НАТО і заявив, що Вашингтон може і сам довести операцію до перемоги.

Раніше Іран поставив «жорстку умову» для вільного проходу через Ормузьку протоку, заявивши, що арабські та європейські країни мають вислати послів США та Ізраїлю зі своїх територій.

Також повідомлялося, що Іран готується запровадити додаткові фінансові збори з комерційних суден та нафтових танкерів, що належать країнам-союзницям США.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: