Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова не змогла отримати доступ до огляду пошкодженої ділянки нафтопроводу «Дружба».
Про це пише Financial Times, посилаючись на свої джерела.
Удари по «Дружбі»: що відомо про пошкодження нафтопроводу та яка реакція країнНафтопровід Дружба, яким Угорщина та Словаччина отримували російську нафту, лише у серпні зазнав трьох атак на ключові його вузли. Наслідки ударів БПЛА та реакція у світі – на інфографіці.
За інформацією журналістів, відповідний запит від Матернової було передано в Офіс президента, проте українська сторона відмовила з міркувань безпеки.
Деякі європейські уряди та керівництво Єврокомісії також прагнули незалежно перевірити стан об'єкта. Однак доступ інспекторам поки не надано, що лише посилило напругу на тлі заяв Словаччини та Угорщини про те, що ситуація не пов'язана з можливою російською атакою і що Україна нібито навмисно зупинила нафтопровід.
Один із дипломатів ЄС навіть назвав ситуацію «автоголом» Києва, оскільки це дає Будапешту додаткові аргументи щодо блокування рішень.
Водночас українська сторона стверджує, що надала партнерам докази масштабних руйнувань і наголошує, що ремонт в умовах війни пов'язаний з ризиками і потребує часу.
Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звернувся до Європейського Союзу з проханням провести «місію зі встановлення фактів» для оцінки пошкоджень нафтопроводу «Дружба» на території України.
Київ уже пояснював, що транзит нафти «Дружбою» було зупинено через російські атаки, проте глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявляв, що нафтопровід не постраждав від ударів рф і що рішення про відновлення транзиту залежить виключно від української влади.
Також повідомлялося, що Угорщина та Словаччина створюють спільну слідчу комісію, яка вирушить в Україну для перевірки стану нафтопроводу «Дружба».
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»