Міністерство закордонних справ України прокоментувало операцію Ізраїлю та США проти Ірану, відзначивши незмінність позиції Києва. У відомстві заявили, що Україна підтримує іранський народ і його право жити в безпеці та благополуччі.
Заяву було оприлюднено на офіційному сайті дипломатичного відомства.
Який військовий потенціал має ІранЧисельність збройних сил Ірану становить приблизно 600 тисяч осіб. В 2024 році на військові витрати було направлено близько 8 млрд доларів.
У МЗС підкреслили, що режим у Тегерані роками здійснював масштабну політику насильства – як проти власних громадян, так і за межами країни. Йдеться про системні порушення прав людини, репресії та страти, а також підтримку збройних угруповань у регіоні.
Окремо відзначено військову співпрацю Ірану з росією у війні проти України. Міністерство додало, що Україна добре пам'ятає удари тисяч «шахедів» по мирних містах та цивільному населенню.
«Наголошуємо, що режим у Тегерані мав усі можливості запобігти силовому сценарію. Йому надавалися можливості для дипломатії та пошуку рішень, але режим проігнорував ці зусилля і натомість лише затягував час у надії ввести в оману міжнародну спільноту», – йдеться в заяві.
Нагадаємо, сьогодні вранці стало відомо, що Армія оборони Ізраїлю завдала превентивного удару по Ірану, після чого міністр оборони Ісраель Кац оголосив «негайний надзвичайний стан на всій території країни».
Після цього президент США Дональд Трамп заявив, що Штати розпочали «масштабні бойові операції» проти Ірану з метою «усунення неминучих загроз» з боку режиму в Тегерані.
За даними ЗМІ, операція США та Ізраїлю готувалася протягом кількох місяців. Джерела також вказали, що «початкова фаза» спільної атаки триватиме чотири дні.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»