В одній з країн Європи зупиняли роботу аеропорту через невідомий дрон

Читать на русском
Ілюстративне фотоGetty Images

Поблизу головного аеропорту бельгійської столиці Брюсселя «Завентем» було виявлено невстановлений безпілотник, внаслідок чого усі рейси з летовища були призупинені.

Про це повідомляє місцеве видання RTBF.

«Невідомі» дрони над Європою: у небі яких країн фіксували БПЛА у вересніНайбільшу кількість невідомих дронів у вересні 2025 року зафіксували над Данією, а також над Норвегією та Швецією. Детальніше про інциденти з БПЛА – на інфографіці.

Зазначається, що цей випадок є першим виявленням дрона над аеропортом Брюсселя.

Дрон було помічено у вівторок ввечері, 4 листопада, близько 20:00. До авіадиспетчера Skeyes надійшло повідомлення про невідомий дрон у повітряному просторі над аеропортом Брюсселя.

«З міркувань безпеки весь повітряний рух було тимчасово зупинено», – повідомив речник Skeyes Курт Вервілліген.

Як зазначається, при появі дрона стандартна процедура передбачає призупинення польотів щонайменше на 30 хвилин. Усі літаки, які прямували до столиці Бельгії, були перенаправлені до Льєжа.

Однак згодом і цей аеропорт повідомив про наявність дронів поблизу. Тоді рейси з обох аеропортів були перенаправлені до Маастрихта та Кельна.

За даними ЗМІ, авіарейси у цих двох аеропортів відновилися незабаром після 21:00.

«Наразі немає жодних підстав встановлювати зв'язок між виявленими фактами в Брюсселі та Льєжі», – вважають у Skeyes.

Повідомляється, що це черговий інцидент з невідомими дронами по всій Європі, що викликає занепокоєння стосовно безпеки та порушує авіасполучення.

Як відомо, напередодні начальник Генштабу армії Бельгії Фредерік Вансіна наказав військовим збивати невідомі дрони у повітряному просторі країни.

Нагадаємо, міністр оборони Бельгії Тео Франкен заявив, що невідомі дрони намагалися шпигувати за F-16 у Бельгії. У ніч на 3 жовтня над військовою базою Ельзенборн у бельгійській провінції Льєж було помічено 15 безпілотників.

На інфографіці «Слово і діло» можна побачити – які країни готові збивати ворожі дрони та «літаки-порушники» над Європою.

Також відомо, що Польща планує побудувати власну «стіну дронів», не чекаючи ЄС.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: