Україна не піде на територіальні поступки під час обговорення мирної угоди з росією, тим самим відступивши від Конституції.
Про це заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні вранці у суботу, 9 серпня.
Територіальні поступки агресору: які строки та умови лунали у медіа протягом війниЗаяви про територіальні поступки, на які нібито має погодитися Україна або затвердити спільні з росією, лунають з першого року вторгнення і до сьогодні. Однак не всі з них знаходили офіційне підтвердження. Детальніше – на інфографіці Слово і діло.
«Відповідь на українське територіальне питання є вже в Конституції України. Відступати від цього ніхто не буде і не зможе. Дарувати свою землю окупанту українці не будуть», – сказав президент.
За словами Зеленського, «український народ заслуговує на мир. Але всі партнери мають розуміти, що таке достойний мир».
Глава держави зазначив, що Україна готова до реальних рішень, які можуть дати мир. Але будь-які рішення, які проти українців та які без України – вони водночас і проти миру, зазначив Зеленський.
«Вони (рішення – ред.) нічого не дадуть. Це мертві рішення. Вони ніколи не спрацюють», – додав президент.
Як відомо, увечері 8 серпня президент США Дональд Трамп заявив про можливий «обмін територіями» України з росією, а також повернення деяких територій Україні.
«Це дуже складно, але ми маємо намір деякі території повернути. Ми маємо намір зробити деякий обмін територіями. Буде певний обмін територіями на користь обох сторін», – сказав він.
Трамп додав, що деталі угоди обговорюватимуться протягом наступних днів.
Нагадаємо, Дональд Трамп планує зустрітися з російським диктатором володимиром путіним на Алясці 15 серпня. Після цього, за даними ЗМІ, не виключається тристороння зустріч за участю України.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»