Україна та росія провели черговий етап обміну важкопораненими та тяжкохворими полоненими

Читать на русском
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

У п'ятницю, 20 червня, відбувся шостий етап обміну військовополоненими між Україною та росією в рамках стамбульських домовленостей.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

«Більшість воїнів, які повертаються сьогодні з російського полону, перебувала там понад два роки. І ось нарешті вони вдома. Це оборонці Маріуполя, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя, Херсонщини, Харківщини та Чернігівщини. Воїни Збройних Сил, Національної Гвардії, Прикордонної служби», – зазначив президент.

У Координаційному штабі з питань поводження з військополоненими уточнили, що це новий етап обміну важкопораненими та тяжкохворими бійцями.

«Усі звільнені сьогодні Оборонці мають поранення, або важкі медичні діагнози: епілепсія, гіпертонія, ішемічна хвороба серця, проблеми із зором, хвороби опорно-рухового апарату, грижі, хронічні хвороби органів травлення. У багатьох визволених діагностовано втрату ваги», – йдеться у повiдомленнi.

У рамках домовленостей додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-морських сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, Сил безпілотних систем, а також Прикордонної служби та Нацгвардії. Серед звільнених знову є оборонці Маріуполя, які утримувалися в неволі з 2022 року.

Нагадаємо, у четвер, 19 червня, відбувся черговий етап обміну військовополоненими між Україною та росією в рамках домовленостей, досягнутих на перемовинах у Стамбулі.

Раніше зазначали, що представники української влади спеціально не називають кількість захисників, повернутих із російського полону у рамках нового великого обміну. Це робиться з міркувань безпеки, а точні цифри не оголосять, поки не завершиться обмін.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: