На озброєнні ЗСУ з'явиться новий ударний дрон «Світловод»

Читать на русском
Фото: Міноборони

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України вітчизняний безпілотний авіаційний FPV-комплекс «Світловод».

Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.

Які українські дрони має право застосовувати арміяВід початку 2025 року Міноборони України допустило до використання понад 20 моделей вітчизняних безпілотників, які вже працюють на фронті.

У Міноборони зазначають, що дрони комплексу «Світловод» побудовані на міцній рамі, мають високопродуктивні двигуни, ємнісні легкі акумулятори. Вони мають оптоволоконний канал управління, доставляють бойовий заряд на відстань кількох десятків кілометрів. Також безпілотники оснащені системами автоматичного виявлення та розпізнавання цілей. Залежно від комплектації можуть бути обладнані денними або нічними камерами.

«Світловод» розгортається у бойове положення за кілька хвилин.

У Міноборони нагадують, що від початку 2025 року до експлуатації у військах було допущено понад 60 зразків безпілотних авіаційних комплексів з оптоволоконним каналом управління.

Нагадаємо, нещодавно Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва Chief-1.

На інфографіці «Слово і Діло» – які дрони офіційно допустило до експлуатації Міноборони від початку 2025 року.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: