Мін'юст пояснив, за яких умов заброньовані працівники можуть виїхати за кордон у відпустку

Читать на русском
Порядок виїзду заброньованих працівників за кордон не має чіткого правового врегулювання в українському законодавстві. Тому про можливість виїзду можна дізнатися тільки після консультації в Держприкордонслужбі.
Фото ДПСУ

Порядок виїзду заброньованих працівників за кордон не має чіткого правового врегулювання в українському законодавстві. Тому про можливість виїзду можна дізнатися тільки після консультації в Держприкордонслужбі.

Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції у Telegram.

Бронювання працівників від мобілізації: як це працюєНа інфографіці – як працює бронювання від мобілізації працівників критично важливих підприємств.

Відомство зазначає, що військовозобов’язані, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації мають право перетинати держкордон. Проте в українському законодавстві немає чіткого нормативно-правового врегулювання порядку виїзду заброньованих працівників. У правилах зазначено лише про порядок виїзду за кордон у відрядження.

«Щодо можливості перетину кордону під час відпустки – чіткого нормативно-правового регулювання немає. Дізнатися про порядок перетину кордону для цієї категорії осіб можна виключно з роз’яснень Державної прикордонної служби України», – пояснили у Мін'юсті.

Оскільки правила перетину кордону часто змінюються і наразі не передбачають чіткої процедури виїзду за кордон у відпустку для заброньованих працівників, остаточне рішення приймається індивідуально – на розсуд працівника прикордонної служби під час проходження контролю.

При цьому важливо, щоб заброньований працівник не мав порушень правил військового обліку. При собі потрібно мати паспорт, паперовий військово-обліковий документ або електронний варіант в додатку «Резерв+» (повинен містити позначку про бронювання та внесений до системи «Оберіг»); витяг з наказу про відпустку або його копія та інші документи для підтвердження мети поїздки.

Нагадаємо, наприкінці травня уряд дозволив бронювати 100% працівників критично важливих підприємств.

В Україні з квітня всі бронювання, оформлені за старими правилами, втратили чинність, а продовжити бронювання зможуть лише компанії, які оновили статус критичності за новими вимогами.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: