У п'ятницю, 4 квітня, відбудеться перша зустріч країн, які готові розмістити потенційний миротворчий контингент на території України.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з главою МЗС Німеччини Аналенною Бербок.
Миротворча місія в Україні: які країни готові відправити військаСім країн підтримали або не виключили відправлення своїх військ в Україну для забезпечення миру.
Український лідер заявив, що вже 4 квітня відбудеться зустріч військових команд тих країн, які будуть готові розмістити контингент в Україні після завершення війни з росією. Він зазначив, що це буде «перша глибока зустріч».
«Що стосується питання контингенту, то у нас буде зустріч у п’ятницю військових команд кількох країн, вузького кола, тих, хто готовий розмістити контингент у тому чи іншому вигляді. Тому що є сухопутна частина, є повітряна частина і є присутність на морі. Це буде перша глибока зустріч, раніше були консультації. Я думаю, ми побачимо деякі роз’яснення, деякі деталі», – розповів Зеленський.
Згідно зі словами президента, важливо, що ця зустріч буде базуватися на «підготовлених позиціях української сторони».
«Таке рішення ми прийняли на останньому саміті у Парижі», – додав глава держави.
Як відомо, 31 березня Зеленський провів розмову з премʼєр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Зокрема, було анонсовано зустріч військових представників Києва та Лондона задля наближення миру в Україні.
Нагадаємо, Зеленський пояснив, чому Україна проти присутності ОБСЄ замість військового контингенту.
Також зазначимо, що у Єлисейському палаці в Парижі 27 березня стартував саміт «коаліції охочих». У ньому брав участь президент Зеленський та представники понад 30 країн, генсенк НАТО і глава ЄС.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»