Зеленський пояснив, чому Україна не підписує угоду про корисні копалини зі США

Читать на русском
Україна зацікавлена ​​у підписанні угоди про корисні копалини зі США, але нинішня версія не передбачає гарантій безпеки.
Фото: AP

Україна зацікавлена ​​у підписанні угоди зі США щодо використання корисних копалин. Однак нинішня версія договору не передбачає гарантій безпеки для нашої країни.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на онлайн пресконференції 17 лютого.

Більшість світового ринку рідкісноземельних металів контролює КитайКитай на першому місці у світі за запасами та видобутком рідкісноземельних металів. Докладніше – на інфографіці.

«Я говорив про це президенту Трампу – Україна хоче підписати угоду. Але коли ми перейшли до деталей, виявилося, що вона не містить гарантій безпеки. А це принципово важливий аспект, який має бути хоча б окреслений у меморандумі», – сказав він.

Він повідомив, що проєкти таких договорів існували «в той чи інший час, але ключове питання не в тому, що Україна може дати, а в тому, що вона може отримати».

Зеленський також заявив, що в угоді зі Штатами «мають бути чітко визначені фундаментальні речі», зокрема пункти про гарантії безпеки в контексті НАТО або альтернативні механізми.

Нагадаємо, нещодавно американський лідер Дональд Трамп заявив, що США можуть продовжувати допомогу Україні в обмін на рідкісноземельні метали.

Зеленський тоді відповів, що влада відкрита до розробки корисних копалин разом із союзниками.

А 12 лютого він повідомив, що адміністрація США передала перший драфт угоди про партнерство, яка передбачає інвестиції у корисні копалини України. Через два дні стало відомо, що Україна доопрацювала драфт угоди та передала її США.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: