Президент Володимир Зеленський обіцяв до кінця року заповнити усі вакантні посади послів за кордоном. Станом на сьогоднішній день дипломатичного представника України вищого рангу немає у майже сотні країн світу. Але варто зазначити, що не у всіх ця посада вакантна: з деякими державами розірвані дипломатичні відносини, у деяких немає дипломатичної місії або її рівень нижчий за посла. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».
Станом на сьогодні розірвані дипломатичні відносини України з такими країнами: Північна Корея, росія, Сирія, Малі та Нігер. Відповідно, там посла немає і його призначення не передбачається.
Посла України немає в деяких європейських країнах: Бельгії та Люксембурзі, Греції, Грузії, Білорусі, Молдові (туди збиралися відправити колишнього секретаря РНБО Олексія Данілова, але призначення поки що так і не відбулося), Норвегії, Угорщині. У всіх цих країнах є тимчасово повірений у справах.
З країн Азії та Океанії українського посла немає в таких державах: Афганістан, Бангладеш, Ємен, Казахстан, Малайзія, Мальдіви, Таїланд, Філіппіни, Шрі-Ланка.
В Афганістані після приходу до влади «Талібану» українського посольства немає. Дипломатичного представництва немає також на Філіппінах, Шрі-Ланці, Мальдівах та Бангладеш. В інших країнах є тимчасово повірений у справах.
З країн Північної Америки українського посла немає у Домініканській Республіці. У Південній Америці ні посла, ні самого посольства немає в Болівії, Парагваї та Уругваї.
На Близькому Сході посла немає у Лівані, Туреччині, Кувейті, Омані.
Поки що найменше Україна представлена в країнах Африки, хоча останнім часом там відкрилося кілька нових посольств.
Нагадаємо, «Слово і діло» раніше розбиралося, хто із призначених Володимиром Зеленським послів не був кар'єрним дипломатом.
На інфографіці – хто і як довго обіймав посаду посла України у Британії.
Також ми писали про те, які країни мають найбільшу дипломатичну мережу у світі.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»