У Грузії почались масштабні протести через замороження владою руху в ЄС

Читать на русском
У містах Грузії в четвер, 28 листопада, тисячі людей вийшли на вулиці на знак протесту проти рішення уряду країни заморозити процес євроінтеграції до кінця 2028 року.
Reuters

У Грузії сьогодні ввечері, 28 листопада, почались масштабні протести після того, як уряд країни відмовився від перемовин щодо вступу до Євросоюзу.

Про це повідомляє «Ехо Кавказу».

Грузія дрейфує у бік росії: чому в Тбілісі проходять масові вуличні протестиУ Грузії вже кілька тижнів тривають масштабні протести. Причина та реакція світу – на інфографіці.

Стихійні мітинги зібрались біля центрального офісу правлячої партії «Грузинська мрія» та будівлі парламенту у Тбілісі.

Протестувальники заявляють, що слова премʼєра Іраклія Кобахідзе про відмову від переговорів про вступ до ЄС порушує Конституцію.

Частина учасників акції протесту, яку організували через соціальні мережі, також зібралася біля будівлі парламенту Грузії на проспекті Руставелі.

При цьому, в Кутаїсі, за повідомленнями ЗМІ, протестувальники перекрили дорогу перед офісом партії влади, а в Батумі – зібралися і на центральній площі. На місце протестів уже мобілізували правоохоронців, причому в Кутаїсі затримали кількох людей після сутичок із поліцією.

Водночас, біля будівлі парламенту Грузії вже мобілізовані силовики. Наразі тривають сутички між протестувальниками та поліцією.

Президентка Саломе Зурабішвілі вважає, що відмовившись від євроінтеграції «неіснуюча, нелегітимна влада проголосила не мир, а війну - власному народу, власному минулому та власному майбутньому».

«На цьому шляху немає ні грузинської державності, ні незалежності, ні майбутнього без росії», - наголосила Зурабішвілі.

Як відомо, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що країна зупиняє питання відкриття переговорів із Євросоюзом щодо членства до 2028 року.

Нагадаємо, Європейський союз ще влітку, після ухвалення закону про «іноземних агентів», призупинив процес приєднання Грузії. Блок також заморозив 30 млн євро, призначених для підтримки країни у сфері оборони.

У жовтні Європейська рада підтвердила, що процес приєднання країни припинено. При цьому в Євросоюзі визначили для Грузії умови для відновлення євроінтеграції.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: