В Україні планують збільшити програму базової військової підготовки – Генштаб

Читать на русском
В оновленій програмі, зокрема, передбачені основи застосування БПЛА та окопного РЕБ, використання засобів радіоелектронної розвідки, атакож підвищення тактики вогневої підготовки, розвідувально-диверсійної діяльності та навичок виживання на полі.
Ілюстративне фотоt.me/ministry_of_defense_ua

Для мобілізованих українців планують збільшити програму базової військової підготовки у навчальних центрах до 1,5 місяця.

Про це повідомляє «Укрінформ», з посиланням на брифінг заступника начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ полковник Євгена Межевікіна.

Стало відомо, скільки громадян звернулися до центрів рекрутингу ЗСУВ Україні функціонують 42 центри рекрутингу і до них за весь час звернулися 20 954 громадяни.

«Нарощування системи підготовки планується здійснити в першу чергу в ході базової загальної військової підготовки (БЗВП), фахової підготовки, фахової підготовки рядового складу, підготовки інструкторів і сержантського складу. І, звісно, змін підходів у колективній підготовці. Ми плануємо змінити формати та підходи до навчання військовослужбовців, підвищити відповідальність всієї командирської вертикалі за підготовку особового складу та трансформувати систему підготовки інструкторів. Одним із важливих кроків, які зроблені для нарощення підготовки та покращення якості навчання наших військовослужбовців у навчальних центрах, є збільшення термінів проведення базової загальної військової підготовки. З цією метою розроблена та затверджена програма базової загальної військової підготовки з терміном навчання півтора місяця», - повідомив Межевікін.

Згідно з його словами, за рішенням головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, на фондах чотирьох ключових навчальних центрів уже розпочався пілотний проєкт збільшення підготовки на півтора місяця, до якого наразі залучено близько 500 військовослужбовців.

Зазначається, що в оновленій програмі БЗВП, зокрема, передбачені основи застосування БПЛА та окопного РЕБ, використання засобів радіоелектронної розвідки. Також передбачається підвищення тактики вогневої підготовки, розвідувально-диверсійної діяльності та навичок виживання на полі.

«Особливо звертаємо увагу на сезонні заняття, такі як виживання в холодну пору року, що дуже важливо для військовослужбовців різного рівня, різних спеціальностей під час виконання задач восени, взимку та навесні», - наголосив Межевікін.

За його словами, базова підготовка українців здійснюватиметься виключно у навчальних центрах. Для кращих курсантів розглядається впровадження заохочувальних заходів. Наприклад, кращий військовослужбовець зможе обирати собі місце проходження майбутньої служби.

«По завершенні пілотного проєкту протягом грудня поточного року будуть проаналізовані результати з урахуванням термінів навчання та надані пропозиції щодо подальшого їх впровадження в базову загальну військову підготовку. Зміни очікуються і на фахову підготовку, переформатування програми підготовки спеціалістів, виключення рудиментальних предметів навчання та тих, що дублюють зміст БЗВП, наповнення їх бойовим досвідом в обов'язковому порядку. Зокрема, планується включити елементи підготовки, які підтверджуються позитивним бойовим досвідом та ефективним застосуванням озброєння та військової техніки, вивчення тактичної медицини та норм міжнародного гуманітарного права», - повідомив Межевікін.

Як зазначається, наразі планується покращити ситуацію з викладацьким складом в навчальних центрах – заміщення офіцерських посад викладачів сержантськими посадами.

При цьому, терміни і графік впровадження програми будуть визначатись Генштабом за підсумками пілотного проєкту.

Нагадаємо, перша приватна школа операторів дронів отримала сертифікат Міноборони.

Раніше стало відомо, що стати оператором «Армії дронів» тепер можна через «Дію».

Також США змінять підготовку українських пілотів на F-16.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: