Президент Чехії вважає, що Україна може вступити в НАТО навіть попри окупацію частини території

Читать на русском
Відновлення повного контролю над окупованими територіями не має бути головною умовою для прийняття України в НАТО, вважає Павел.
Фото: seznamzpravy.cz

Відновлення повного контролю за окупованими територіями не має бути головною умовою для прийняття України в НАТО.

Таку думку висловив президент Чехії Петр Павел у інтерв'ю порталу Novinky.cz.

Підсумкова декларація саміту НАТО: що говориться про членство УкраїниКраїни НАТО визнали, що майбутнє України – в Альянсі, і обіцяли підтримувати її на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції.

За його словами, Україна могла б стати членом Альянсу на основі тимчасового адміністративного кордону.

«Якщо буде демаркація, хоча б адміністративний кордон, то ми можемо прийняти цей адміністративний кордон як тимчасовий і прийняти Україну в НАТО на тій території, яку вона контролюватиме на той момент», - сказав Павел.

Він додав, що в історії вже був подібний прецедент. Так, у 1955 році ФРН стала членом НАТО, хоча частина Німеччини фактично була окупована Радянським Союзом, і далеко не всі західні країни визнавали нові кордони.

«Ось я думаю, що існує як технічне, так і юридичне рішення, яке дозволяє Україні приєднатися до НАТО, не наводячи НАТО на конфлікт з російською федерацією», – заявив Павло.

Він також вважає, що цей крок можна буде зробити після того, як обидві сторони зрозуміють, що далі не можна продовжувати війну, і почнуть діяти спільно.

Нагадаємо, нещодавно генсек НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання, що Україна приєднається до НАТО протягом десяти років.

Раніше ми розповідали, з якою періодичністю до Альянсу вступають нові члени.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: