Антикорупційний суд не відновив слідство у справі Сенниченка

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився задовольнити скаргу захисника підозрюваного на рішення детектива Національного бюро.
фото: Слуга народу

Вищий антикорупційний суд залишив зупиненим слідство у справі за підозрою колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка у створенні та очоленні злочинною організації.

Таке рішення 10 червня ухвалив ВАКС, йдеться в ухвалі Апеляційної палати ВАКС від 3 липня, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, 10 червня суд відмовив у скарзі захисника одного з підозрюваних у справі на постанову детектива НАБУ про зупинення досудового розслідування. Адвокат подав апеляційну скаргу на це рішення. Проте законодавством не передбачене оскарження рішення слідчого судді щодо розгляду скарги на зупинку слідства.

«Відмовити у відкритті провадження за апеляційною скаргою. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру колишньому голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку у створенні та очолюванні злочинної організації. Окрім нього, запідозрили ще 8 людей. Сенниченка оголосили в розшук.

За версією слідства, ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та інші особи здійснили два епізоди злочинної діяльності. Перший – щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради ОПЗ, які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. На схемі заводу за період з травня по грудень 2020 року ОПЗ втратило понад 390 млн грн.

Другий епізод стосувався ОГХК. НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення «лояльного» в.о. директора ОГХК. Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: