ВАКС арештував майно колишнього мера Одеси

Читать на русском
Антикорупційний суд наклав арешт на нерухомість та корпоративні справа колишнього Одеського міського голови.
фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно колишнього міського голови Одеси Олексія Костусєва, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння бізнесменами Борисом Кауфманом і Алексом Боруховичем (Олександр Грановський) комунальним аеропортом «Одеса».

Таке рішення ще 1 вересня 2023 року ухвалив ВАКС, яке 24 червня 2024 року залишила без змін Апеляційна палата ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, ВАКС наклав арешт на майно Костусєва, а саме: дві земельні ділянками площами 0,0736 га і 0,1 га; три житлові будинки загальними площами 858,2, 206 і 184,9 кв. м і квартиру загальною площею 67,6 кв. м. Також суд арештував корпоративні права, які прямо або опосередковано належать колишньому меру Одеси: 100% у ТОВ «ТРК Нова хвиля» і 9% у «ТРК Одеса-плюс». Адвокат підозрюваного подав скаргу на це рішення.

«Апеляційну скаргу захисника підозрюваного (Олексія Костусєва – ред.) залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 01.09.2023 - без змін», – ідеться в рішенні.

Раніше ВАКС заочно заарештував колишнього мера Одеси Олексія Костусєва. До цього його оголошували в розшук.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру бізнесменам Борису Кауфману і Алексу Боруховичу, а також колишньому міському голові Одесі Олексію Костусєву та його ексзаступнику. За даними слідства, у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об'єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.

В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об'єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.

В результаті реалізації схеми, її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: