Апеляційна палата розгляне скаргу на угоду у справі аеропорту «Одеса»

Читать на русском
Апеляційна інстанція готова розглянути скаргу адвоката колишнього Одеського міського голови на угоду зі слідством.
фото: omr.gov.ua

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розгляне угоду про визнання винуватості, затверджену з колишнім заступником міського голови Одеси Анатолієм Орловським у межах справи про заволодіння комунальним аеропортом «Одеса».

Таке рішення 29 травня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд затвердив угоду з Орловським і призначив йому умовне покарання. Адвокат в інтересах колишнього мера Одеси Олексія Костусєва подав скаргу на цей вирок.

«Закінчити підготовку та призначити розгляд провадження за апеляційною скаргою адвоката (Костусєва – ред.) на вирок Вищого антикорупційного суду від 29 березня 2024 року у кримінальному провадженні про обвинувачення (Орловського – ред.), за ч. 5 ст. 191 КК України, у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на 13:00 12 серпня 2024 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру бізнесменам Борису Кауфману і Алексу Боруховичу, а також колишньому міському голові Одесі Олексію Костусєву та його ексзаступнику. За даними слідства, у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об'єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.

В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об'єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.

В результаті реалізації схеми, її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: