Литва допоможе реформувати військову освіту в Україні

Читать на русском
Литовська Республіка готова надати Україні підтримку у реформуванні системи військової освіти.
Фото: kievcity.gov.ua

Литовська Республіка готова надати Україні підтримку в реформуванні системи військової освіти.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Про це йшлося на зустрічі першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка й заступниці міністра Наталії Калмикової зі стратегічним радником високого рівня від Литовської Республіки генерал-майором у відставці Віталіюсом Вайкшнорасом.

Безпекові угоди: з якими країнами підписано та яку військову допомогу отримає УкраїнаЗ якими країнами Україна підписала двосторонні безпекові угоди та який розмір військової допомоги отримає – на інфографіці.

«Ми зацікавлені у вашому баченні щодо змін для підвищення ефективності системи підготовки офіцерських кадрів та навчання військовослужбовців», – зазначив Гаврилюк.

Перший заступник міністра наголосив на важливості реформування системи військової освіти та підготовки з урахуванням досвіду ведення бойових дій. Адже навчання має відповідати реаліям, з якими стикаються військовослужбовці на полі бою.

Водночас Калмикова розповіла про впровадження реформ у сфері залучення, розвитку та утримання людського капіталу в Силах оборони. Вона нагадала про прийняття закону щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, який включає введення нових систем базової загальновійськової підготовки та базової військової служби.

Зі свого боку Вайкшнорас зазначив, що його країна підтримує Україну на шляху реформ, зокрема в удосконаленні військової освіти. Він також поділився досвідом Литви у проведенні міжнародного незалежного аудиту та розробці плану реформ.

Сторони обговорили практичні аспекти співпраці, включаючи аудит та рекомендації щодо системи військової освіти, підготовки, кадрової системи та мотивації військовослужбовців. А також домовилися про посилення співробітництва та подальші спільні програми у сфері військової освіти, підготовки та кадрового менеджменту.

Нагадаємо, напередодні Литва схвалила виділення 0,25% ВВП на підтримку України. Зараз цей показник становить приблизно 190 млн євро.

Також 27 червня Україна підписала ще дві угоди про безпеку на полях Саміту ЄС у Брюсселі – з Литвою та Естонією.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: