Рада ЄС затвердила 14-й пакет санкцій проти росії: які обмеження запроваджено

Читать на русском
14-й пакет санкцій проти росії затвердила Рада Євросоюзу. Він включає галузеві санкції та обмежувальні заходи проти 116 фізичних та юридичних осіб.
pubaffairsbruxelles.eu

Рада Європейського Союзу офіційно затвердила 14-й пакет санкцій проти росії. Він включає обмежувальні заходи щодо ще 116 фізичних та юридичних осіб, а також галузеві санкції.

Про це йдеться на сайті Ради.

Що сталося з економікою росії за два роки повномасштабної війниЯкі зміни відбулися у російській економіці за два роки повномасштабної війни – на інфографіці.

Євросоюз забороняє послуги з перевантаження російського зрідженого природного газу (ЗПГ) на своїй території: «Це охоплює як перевалку з судна на судно, так і перевалку з судна на берег, а також перевантажувальні операції і не впливає на імпорт, а лише на реекспорт у треті країни через ЄС».

Крім того, ЄС заборонить нові інвестиції, а також надання товарів, технологій та послуг для завершення проєктів ЗПГ, таких як «Арктик ЗПГ 2» та «Мурманськ ЗПГ». Вводяться обмеження на імпорт російського ЗПГ через термінали ЄС, які не підключені до системи природного газу.

У заяві йдеться, що компанії ЄС мають докласти всіх зусиль, щоб їхні дочірні компанії в третіх країнах не оминали санкції. Компанії, які продають військові товари, мають запровадити механізми комплексної перевірки, щоб пом'якшити ризик їхнього реекспорту до рф.

Також під обмеження потрапив російський аналог SWIFT – «Система передачі фінансових повідомлень»: до неї заборонено підключатися організаціям із ЄС, які працюють за межами росії.

Рада ЄС запроваджує заборону для політичних партій, неурядових організацій, аналітичних центрів та ЗМІ на отримання фінансування від джерел у росії.

Запроваджено обмеження проти «тіньового флоту» росії: під санкції потрапили 27 суден, які, зокрема, перевозять військову техніку, вкрадене українське зерно тощо.

Авіакомпаніям Євросоюзу заборонено виконувати чартери та приватні перельоти по всьому світу на замовлення фізичних та юридичних осіб із росії.

Запроваджено експортні обмеження щодо 61 компанії (Китай, Казахстан, Киргизстан, Туреччина та ОАЕ), які допомагають росії обходити торговельні обмеження та закуповувати товари подвійного значення.

Також запроваджено заборону імпорту гелію з росії та експорт до рф марганцевих руд, ряду видів пластмаси, рідкісноземельних елементів, електронних компонентів, які сприяють, зокрема, зміцненню промислового потенціалу країни.

Євросоюз забороняє отримувати, ввозити, передавати чи вивозити українські культурні цінності та інші товари археологічного, історичного, культурного, рідкісного наукового чи релігійного значення, якщо є підстави підозрювати, що ці товари були незаконно вивезені з України.

Нагадаємо, минулого тижня Рада Євросоюзу вирішила продовжити санкції проти росії, введені у відповідь на анексію Криму, до червня 2025 року.

Раніше міністри закордонних справ восьми країн Європейського союзу закликали заборонити російським дипломатам вільне пересування по блоку та обмежити їхнє перебування у країнах, де вони акредитовані.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: