У Yasno спрогнозували, скільки годин на день українці взимку будуть зі світлом

Читать на русском
Гендиректор Yasno вважає реальним, що взимку українці будуть зі світлом п'ять-шість годин на день. Але ситуація, за його словами, може бути й кращою.
obolon.kyivcity.gov.ua

Взимку українцям можуть давати світло на п'ять-шість годин на день. Але ситуація може бути кращою, якщо вдасться відновити більше пошкоджених об'єктів енергетики та збільшити можливості імпорту.

Про це генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко розповів у ефірі Business Breakfast.

Дефіцит в енергосистемі: як ощадливо споживати електроенергіюУкраїнців систематично закликають ощадливо споживати електроенергію, як це робити – на інфографіці.

«Щодо зими, то весь прогноз базується на двох речах: чи зможемо ми збільшити фізичну можливість імпорту електроенергії. Про це вже всі говорили, я сподіваюся, що до кінця літа чи початку опалювального сезону у нас збільшиться ця фізична можливість для імпорту… По-друге, всі атомні блоки ремонтуються зараз, щоби все працювало взимку. По-третє, ми частково відремонтуємо те, що можна відремонтувати», – розповів Коваленко.

Погана новина, за його словами, полягає в тому, що взимку пік споживання електроенергії ще більший, ніж улітку.

«Тут теж ми залежимо від температури. Якщо взимку буде +10 у середньому, то це буде для нас щастя. Якщо буде -15 і більше, це для нас буде погано. Бо чим нижча температура, тим більше споживання на опалення», – сказав Коваленко.

Він спрогнозував, що взимку генераційний дефіцит може становити 30-35%.

«Якщо відповідати на запитання: шість-п'ять годин світла для споживачів на день – це досить реально, але я думаю, що може бути краще. Це залежить від того, скільки ми відновимо. Тому за прогнозом на зиму: я вважаю, що потрібно готуватися, виходячи з того, що буде 5-6 годин на день. Але наприкінці серпня потрібно буде оновити прогноз», – сказав гендиректор Yasno.

Він також розповів, що влітку пік споживання електроенергії на 30% більше, ніж у березні-квітні – насамперед через використання кондиціонерів, а також через ремонт атомної генерації. На даний момент дефіцит електрики становить від 15 до 25%.

У міжсезоння – у вересні та на початку жовтня – ситуація буде кращою, оскільки споживання знизиться.

Нагадаємо, з 8 червня в Україні в тестовому режимі запустили новий порядок розподілу лімітів, який має покращити загальну ситуацію зі світлом в Україні.

Наступного тижня тривалість відключень електроенергії може знову зрости, оскільки на одній із АЕС виведуть у ремонт енергоблок.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: