Обвинуваченому ексголові «Нафтогазу» вкотре продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд в черговий раз підтримав прохання прокурора САП про продовження дії запобіжного заходу.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 11 серпня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. САП обвинувачує його у заволодінні 229 млн грн премії.

Таке рішення 11 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд зменшив Коболєву розмір застави, але залишив без змін перелік обов'язків: повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватись від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП знову просив продовжити дію обов'язків ще на два місяці.

«Задовольнити клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на обвинуваченого (Андрія Коболєва – ред.) у кримінальному провадженні. Продовжити обвинуваченому Андрію Коболєву строк дії покладених на нього обов'язків. Строк дії ухвали встановити до 11 серпня 2024 року включно», – оголосив рішення головуючий суддя Сергій Мойсак.

Нагадаємо, ВАКС розпочав розгляд справи ексголови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва. За версією обвинувачення, у 2018 році голова правління, нібито зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: