Шмигаль відповів на питання щодо можливого підвищення податків

Читать на русском
Денис Шмигаль сьогодні у Раді заявив, що питання підвищення податків на сьогодні чиновники не обговорювали.
фото Денис Шмигаль/Telegram

Уряд поки що не обговорює питання підвищення податків, незважаючи на те, що бюджету вже зараз потрібні додаткові кошти на оборону.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години питань до уряду у Верховній раді у п'ятницю, 7 червня. Стенограма велась на сайті ВР.

Військовий податок: досвід країн світуВ Україні можуть підвищити військовий збір із півтора до п'яти відсотків. Досвід сплати військового податку в інших країнах – на інфографіці.

Зокрема, колишній голова парламенту Дмитро Разумков нагадав Шмигалю про обіцянку не підвищувати податки після їх відновлення до довоєнного рівня.

«Ми не починали і не обговорюємо в уряді питання підвищення податків», – сказав Шмигаль.

При цьому він підтвердив, що уряд звертатиметься до парламенту за додатковими коштами для сектору оборони.

Прем'єр нагадав, що Міністерство оборони має на цей рік 1,7 трлн грн, які спрямовуються лише на потреби армії.

«Цього року відбувалося наближення певних ресурсів для закупівлі зброї та відповідної військової техніки. Тому цього року ми звертатимемося до парламенту за додатковими коштами для сектору безпеки та оборони..Але це буде у другому півріччі», - повідомив він.

Нагадаємо, 23 травня голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Україні потрібно знайти додаткові джерела фінансування армії, тому влада змушена буде підвищити основні податки, у тому числі ПДВ, військовий збір із зарплат та акцизи.

Глава Мінфіну прокоментував можливе підвищення податків.

На цьому тижні Рада попередньо підтримала законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби. Також у першому читанні нардепи проголосували підвищення акцизу на пальне.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: