Швейцарія закриє небо над Бюргенштоком та розгорне війська на час проведення Саміту миру

Читать на русском
Влада Швейцарії посилить заходи безпеки на час проведення Глобального саміту миру, який пройде на курорті Бюргеншток.
Фото: burgenstockresort.com

Влада Швейцарії посилить заходи безпеки на час проведення Глобального саміту миру, присвяченого питанням завершення війни в Україні.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті уряду країни.

Що відомо про Глобальний саміт миру: цілі та подальші крокиНа Саміт миру до Швейцарії запрошено понад 160 делегацій. Учасники розроблять спільний план на основі формули миру Зеленського, в якому запропонують рф конкретні кроки щодо припинення війни. Деталі – на інфографіці.

Під час засідання 22 травня Федеральна рада затвердила тимчасове закриття повітряного простору над районом, де розташований курорт Бюргеншток у кантоні Нідвальден. Обмеження діятимуть із 13 червня до 17 червня. У цей період повітряну безпеку в районі забезпечуватимуть виключно ВПС Швейцарії.

Крім того, влада схвалила розгортання до 4000 військовослужбовців для підтримки кантональної влади. Армія також надасть обладнання та транспортні засоби.

«Кількість військового персоналу, що розгортається, обумовлена складністю місцевості та масштабом місії, зокрема кількістю об'єктів, що підлягають захисту», – уточнили в уряді.

Швейцарія також має намір посилити контроль за радіоактивними викидами у цьому регіоні та забезпечити кібербезпеку об'єктів, розташованих у Бюргенштоку.

Нагадаємо, Глобальний саміт миру пройде 15-16 червня. Станом на 15 травня свою участь підтвердили 50 країн із 160 запрошених.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба пояснив, чому росію не запрошують на Саміт миру. А президент Володимир Зеленський розповів, на яких трьох ключових питаннях планує зосередитись Україна під час саміту.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: