Антикорупційний суд дозволив Коболєву тимчасово виїхати за кордон

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання захисника обвинуваченого про надання дозволу на виїзд за кордон.
фото: epravda.com.ua

Вищий антикорупційний суд дозволив з 26 лютого до 2 березня виїхати за кордон колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву. САП обвинувачує його у заволодінні 229 млн грн премії.

Таке рішення 20 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Задовольнити клопотання захисника та надати обвинуваченому (Коболєву – ред.) дозвіл на виїзд за межі України в період з 26.02.2024 по 02.03.2024 включно. Надати дозвіл (Коболєву – ред.) тимчасово отримати паспорти для виїзду за кордон, які він здав до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби України», – йдеться в рішенні.

Також суд зобов'язав Коболєва після повернення до України в найкоротший термін здати закордонні паспорти до Державної міграційної служби.

Як відомо, антикорупційний суд зменшив Коболєву розмір застави, але залишив без змін перелік обов'язків: повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватись від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, ВАКС розпочав розгляд справи ексголови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва. За версією обвинувачення, у 2018 році голова правління, нібито зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: