САП у лютому скерує до суду справу ексголови Родовід банку

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання детектива НАБУ про пришвидшення процедури ознайомлення з матеріалами розслідування.
фото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратуру після 30 січня 2024 року скерує до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови правління Родовід банку Дмитра Єгоренка, якого підозрюють у допомозі колишньому народному депутату Олександру Шепелеву заволодіти 18,45 млн грн фінансової установи.

До такої дати рішенням Вищого антикорупційного суду від 20 грудня було обмежено сторону захисту в строках на ознайомлення з матеріалами слідства, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання задовольнити частково. Встановити стороні захисту, а саме підозрюваному (Єгоренку – ред.), усім його захисникам, а також іншим особам, які нададуть повноваження захисників у кримінальному провадженні, строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні до 30 січня 2024 року включно, після спливу якого сторона захисту вважатиметься такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні», – йдеться в рішенні.

За версією слідства, у 2009-2010 роках на той момент народний депутат, член комітету з питань фінансів і банківської діяльності Олександр Шепелев вирішив заволодіти коштами Родовід банку. Він прийшов у приміщення установи і назвав себе неофіційним куратором від Кабінету міністрів, після чого отримав робочий кабінет.

Надалі використовуючи становище повпливав на ексголову Родовід банку Єгоренка та інших осіб з метою укладання фіктивних договорів на оренду приміщення, власником яких був Шепелев та його дружина. Це приміщення ніхто не орендовував і тому Родовід банк безпідставно сплатив родині Шепелева 18,45 млн грн.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті справу екснардепа Олександра Шепелева про заволодіння коштами Родовід банку. Його наразі утримують в Лук'янівському слідчому ізоляторі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: