Справа Сенниченка: фігуранту не скасували підозру

Читать на русском
Антикорупційний суд та Апеляційна палата не побачили підстав для скасування повідомлення про підозру одному з фігурантів справи.
фото: spfu.gov.ua

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтримала рішення ВАКС про відмову скасувати повідомлення про підозру, оголошене інвестиційному банкіру Павлу Присяжнюку в межах справи колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка.

Таке рішення 19 жовтня ухвалила колегія суддів, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 28 липня антикорупційний суд відмовив у скарзі стороні захисту на повідомлення про підозру Присяжнюку. Адвокат подав скаргу на це рішення.

«Апеляційну скаргу залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 28.07.2023 - без змін», – ідеться в рішенні.

Раніше Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук ексголову Фонду держмайна Дмитра Сенниченка, інвестбанкіра Павла Присяжнюка та інших осіб.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру колишньому голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку у створенні та очолюванні злочинної організації.

За версією слідства, ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та інші особи здійснили два епізоди злочинної діяльності. Перший – щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ», які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. На схемі заводу за період з травня по грудень 2020 року АТ «ОПЗ» втратило понад 390 млн грн.

Другий епізод стосувався ОГХК. НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення «лояльного» в.о. директора АТ «ОГХК». Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал