Вугільна справа Кропачова: обвинувачення двох фігурантів призначили до розгляду

Читать на русском
Антикорупційний суд завершив проведення підготовчого засідання у справі за обвинуваченням двох осіб у справі державних підприємств.

Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду обвинувачення колишнього голови тендерного комітету державного підприємства «Мирноградвугілля» Ігоря Шмигуля та директора ТОВ «Доненергоекспорт» Валентина Горностаєва у причетності до вугільної справи бізнесмена Віталія Кропачова.

Таке рішення 17 серпня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Судовий розгляд кримінального провадження № 52020000000000497 від 04.08.2020 відносно обвинувачених (Ігоря Шмигуля та Валентина Горностаєва – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України, ч. 1 ст. 255 КК України (в редакції Закону України від 05.04.2001 № № 2341-III) призначити у відкритому судовому засіданні в приміщенні Вищого антикорупційного суду», – йдеться в рішенні.

Наступне засідання мало відбутися 24 серпня о 10:00.

Раніше ВАКС призначив засідання стосовно цих двох фігурантів.

Нагадаємо, за версією обвинуваченням, впродовж 2016-2018 років група осіб організувала схему, в результаті якої фактично встановила контроль за державними закупівлями трьох ДП «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське №1». Йдеться про весь ланцюг – від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.

У 69 закупівлях зазначених вугледобувних підприємств, які досліджували НАБУ та САП і в яких встановили факти порушення законодавства, договори на постачання отримувала одна компанія – ТОВ «Доненергоекспорт». Упродовж майже трьох років ці три державні підприємства, виконуючи вказівки організаторів схеми, закупили за завищеними цінами різноманітне обладнання, запасні, витратні матеріали та інші товари, іноді навіть без нагальної потреби, на загальну суму майже 174,5 млн грн, незаконно переплативши понад 51,17 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: