ВАКС призначив засідання щодо двох фігурантів вугільної справи Кропачова

Читать на русском
Антикорупційний суд призначив підготовче засідання за обвинуваченням ще двох фігурантів гучної справи про вугільні підприємства.

Вищий антикорупційний суд призначив на 31 липня підготовче засідання у справі за обвинуваченням колишнього голови тендерного комітету державного підприємства «Мирноградвугілля» Ігоря Шмигуля та директора ТОВ «Доненергоекспорт» Валентина Горностаєва у причетності до вугільної справи бізнесмена Віталія Кропачова.

Таке рішення 19 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити підготовче судове засідання в залі судового засідання Вищого антикорупційного суду на 31 липня 2023 року о 16:00 у кримінальному провадженні №№ 52020000000000497 від 04.08.2020 за обвинуваченням: (Ігоря Шмигуля – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України, ч. 2 ст. 255 КК України (в редакції Закону України від 05.04.2001 № № 2341-III); (Валентина Горностаєва – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України, ч. 2 ст. 255 КК України (в редакції Закону України від 05.04.2001 № № 2341-III)», – йдеться в рішенні.

Раніше НАБУ викликало цих осіб на допит.

Нагадаємо, за версією обвинуваченням, впродовж 2016-2018 років група осіб організувала схему, в результаті якої фактично встановила контроль за державними закупівлями трьох ДП «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське №1». Йдеться про весь ланцюг – від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.

У 69 закупівлях зазначених вугледобувних підприємств, які досліджували НАБУ та САП і в яких встановили факти порушення законодавства, договори на постачання отримувала одна компанія – ТОВ «Доненергоекспорт». При цьому йшлося про постачання найрізноманітніших позицій: паливно-мастильні матеріали, запасні частини до гірничо-шахтного обладнання, металовироби, кабельна продукція для шахт. Однак, фактично ця компанія виконувала роль посередника, перепродуючи з націнкою товар, придбаний в учасників реального сектору. Ті, своєю чергою через навмисно створені учасниками схеми перешкоди не мали реальних шансів напряму співпрацювати з держпідприємствами.

За даними «Слово і Діло», технічними учасниками тендерів, в яких перемагало ТОВ «Доненергоекспорт», були компанії «Тріалтрейд» і «Універсал Інвест-Строй». Вказані компанії нібито пов'язані з бізнесменом Кропачовим. Детективи встановили, що фірми «Доненергоекспорт» і «Тріалтрейд» використовували одну й ту саму IP-адресу під час подачі податкових декларацій. Більш того, частина отриманих від держпідприємств коштів було перераховано «Тріалтрейд» на рахунок компанії «ВБ Нерухомість», підписантом якої є дочка Кропачова Юлія. Крім того, засновником «ВБ Нерухомість» є фірма самого бізнесмена «Укрдонінвест».

Упродовж майже трьох років ці три державні підприємства, виконуючи вказівки організаторів схеми, закупили за завищеними цінами різноманітне обладнання, запасні, витратні матеріали та інші товари, іноді навіть без нагальної потреби, на загальну суму майже 174,5 млн грн, незаконно переплативши понад 51,17 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: