У Польщі схвалили резолюцію про Волинську трагедію – деталі

Читать на русском
Згідно з текстом резолюції зазначено, що з 2016 року 11 липня відзначається як Національний день пам'яті жертв геноциду на Волині.
volynnews.com

Сейм Польщі у вівторок, 11 липня, ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії у її 80-ті роковини.

Про це йдеться в документі резолюції польського Сейму.

Як зазначається, у голосуванні взяли участь 440 депутатів, усі проголосували «за».

Документ згадує про події 11 липня 1943 року на Волині, коли, згідно з текстом резолюції, «відбулася кривава неділя – кульмінаційний момент» Волинської трагедії, яку польські депутати називають геноцидом.

У резолюції підкреслюється, що «того дня українські підрозділи ОУН і Української повстанської армії (УПА), часто підтримувані українським цивільним населенням, напали на 99 сіл колишнього Волинського воєводства, населених поляками, і вбили значну частину їхнього населення».

Згідно з текстом резолюції зазначено, що з 2016 року 11 липня відзначається як Національний день пам'яті жертв геноциду, під час якого «було вбито понад 100 тисяч поляків – часто у дуже жорстокий спосіб».

«Сейм Республіки Польща хоче вшанувати пам'ять усіх жертв Волинської трагедії. Особливого визнання заслуговують ті представники української нації, які, ризикуючи життям, протистояли злочину, скоєному їхніми співвітчизниками», – йдеться також у документі.

При цьому, у резолюції підкреслено, що «польсько-українське примирення, яке роками вибудовувалося представниками обох народів, повинно включати також визнання провини і вшанування пам'яті жертв років Другої світової війни».

«Необхідно провести ексгумацію, гідне поховання та вшанування пам'яті всіх жертв геноциду на східних прикордонних землях», – йдеться у резолюції.

Нагадаємо, що у неділю, 9 липня, президент України Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда зустрілися в Луцьку для вшанування жертв Волинської трагедії.

А нещодавно Нідерланди визнали Голодомор геноцидом українського народу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал