Апеляційна палата скасувала заочний арешт ексдиректора ОПЗ

Читать на русском
Апеляційна інстанція знайшла підстави для скасування заочного арешту колишнього керівника державного підприємства, який перебуває за кордоном.
Микола Щуріков

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала заочний арешт колишнього директора державного Одеського припортового заводу Миколи Щурікова, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у розтраті понад 205 млн грн.

Таке рішення 18 травня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заочно взяв під варту Щурікова. Не погодившись з таким рішенням, його адвокати подали апеляційну скаргу.

«Апеляційні скарги обвинуваченого (Миколи Щурікова – ред.) та його захисників – задовольнити. Ухвалу Вищого антикорупційного суду від 23 лютого 2023 року скасувати. Постановити нову ухвалу, якою відмовити у задоволенні клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (Миколи Щурікова – ред.) у кримінальному провадженні №42015160000000338 від 04 червня 2015 року», – йдеться в рішенні.

За версією обвинувачення, у період з травня по грудень 2015 року Щуріков та Перелома організували схему з виведення коштів шляхом закупівлі за завищеними цінами природного газу, видобутого ПАТ «Укрнафта», для потреб «Одеського припортового заводу».

Корупційна складова цієї схеми полягала у наступному: ПАТ «Укрнафта», найбільша нафто- і газодобувна компанія України з часткою державної власності 50% +1 акція, не маючи ліцензії на продаж природного газу, здійснює реалізацію блакитного палива через посередників за договорами про спільну діяльність. За сприяння Переломи та Щурікова у травні 2015 року постачальником газу, видобутого «Укрнафтою», для потреб ОПЗ стала одна із фірм-посередників, а саме ТОВ «Енергоальянс». Згідно висновків економічної експертизи, попри чисельні конкурентні пропозиції від інших постачальників, закупівля газу через ТОВ «Енергоальянс» здійснювалася за цінами, вищими за середньоринкові.

Загальна сума закупівель за договорами з ТОВ «Енергоальянс» у травні-грудні 2015 року перевищує 4 млрд грн. При цьому встановлена сума збитків, завданих державі внаслідок незаконних оборудок, складає понад 205 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ завершило розслідування справи ОПЗ. Наприкінці 2016 року САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Щурікова та Переломи. За три роки суд так і не виніс вирок у справі, а 29 жовтня 2019 року її розгляд перенесли до Вищого антикорупційного суду за підсудністю.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал