Антикорупційний суд знову продовжив обов'язки ексголові Полтавської ОДА

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання прокурора САП про продовження дії обов'язків, покладених на трьох підозрюваних.
Валерій Головкофото: poltava.to

Вищий антикорупційний суд продовжив до 18 червня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка. Його підозрюють у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 18 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Апеляційна палата ВАКС визначила 9,92 млн грн застави Головку з покладанням на нього обов'язків: прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив їх продовжити.

«Клопотання задовольнити. Продовжити на строк дії ухвали строк дії обов`язків, покладених на підозрюваного (Валерія Головка – ред.) у зв'язку із застосуванням щодо нього запобіжного заходу у виді застави. Строк дії ухвали - два місяці, до 18 червня 2023 року включно, але у межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Також до 18 червня продовжили дію обов'язків колишнього першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Писоцького та радника Головка Олександра Литвинова. Вони зобов'язані: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Полтавської ОДА Валерію Головку, його експершому заступнику Андрію Писоцькому та його раднику Олександру Литвинову у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди. Установлено, що у серпні 2017 року голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника висловив прохання надати та одержав від підприємця неправомірну вигоду в особливо великому розмірі. Так, за 176 тисяч євро, що складало більше 5 млн грн, Головко обіцяв забезпечити перемогу компаній підприємця у процедурах державних закупівель облдержадміністрації, укладання з цими компаніями договорів експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення області та оплати наданих послуг з бюджету облдержадміністрації.

Водночас, у листопаді, не вчинивши дії, за які було одержано 176 тис. євро, посадовець діючи спільно зі своїм першим заступником та радником, повторно висловив прохання у наданні неправомірної вигоди. Як результат, у грудні 2017 року голова Полтавської ОДА отримав від того ж підприємця за вчинення тих самих дій автомобіль люкс-класу вартістю більше 7,5 млн грн, як подарунок на свій день народження.

Крім того, у межах розслідування встановлено, що у січні 2018 року за пособництва вказаних осіб посадовець шахрайським шляхом заволодів частиною належних вищевказаному підприємцю грошових коштів, які були отримані в якості грошової позики. Так, отримавши 85 тис. євро, що станом на день одержання становило близько 3 млн грн, голова облдержадміністрації так і не повернув підприємцю близько 1,7 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: