Зловживання на будівництві Охматдиту: обвинувачену залишили під вартою

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для зміни запобіжного заходу колишній керівниці держпідприємства, яку засудили до колонії.
Ірина Коваль

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишню керівницю державного підприємства «Укрмедпроєктбуд» Ірину Коваль, яку засудили за зловживання під час будівництва Охматдиту.

Таке рішення 21 квітня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Відмовити у задоволенні клопотання обвинуваченої (Ірини Коваль – ред.) про зміну їй запобіжного заходу. Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає», – йдеться в рішенні.

Як відомо, ВАКС засудив до 5 років позбавлення волі Коваль, а Кучму – до 4 років. Їх обох затримали негайно в залі суду і відправили під варту.

Нагадаємо, за версією собвинувачення, «Укрмедпроєктбуд», як замовник робіт з будівництва НДСЛ «Охматдит», за бюджетні кошти замовило у ТОВ «Укрпрофмед» інженерне та технічне обладнання (зокрема ліфти та модулі теплових пунктів), для будівництва та оснащення вказаного лікувального закладу.

Відповідно до умов укладених договорів ДП було проведено розрахунки з генпідрядником шляхом 100% авансування, що становило понад 30 млн грн, проте у подальшому вказане інженерне та технічне обладнання не було поставлено та взагалі відсутнє до цього часу.

Не дивлячись на відсутність обладнання, у 2013 році керівниця «Укрмедпроєктбуду» Ірина Коваль (до цього вона була директором ТОВ «Укрпрофмед»), яка діяла всупереч інтересам очолюваного нею підприємства, проте з метою отримання неправомірної вигоди іншими юридичними особами, за пособництва тодішніх керівників Ігоря Кучми та Максима Наумова (перебуває в розшуку), підписала видаткові накладні. Відповідно до них нею нібито прийнято від генпідрядника вказане обладнання, за яке вже було сплачено авансові платежі у повному обсязі.

У подальшому вказаними особами вчинено також низку дій, спрямованих на приховування непоставки та відсутності обладнання. Внаслідок зазначених спільних умисних дій вказаних посадових осіб державному бюджету в особі ДП «Укрмедпроєктбуд» завдано матеріальної шкоди (збитків) в розмірі понад 30 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: