ВАКС допитає свідків за кордоном у справі експосадовців «Укрінмашу»

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання прокурора САП про допит свідків, які перебувають за кордоном, шляхом відеозв'язку.

Вищий антикорупційний суд підтримав клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у кримінальному провадженні про розтрату 3,5 млн грн колишніми посадовцями державної фірми «Укрінмаш» про допит свідків, які перебувають за кордоном, шляхом відеоконференції.

Такі рішення 12 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання прокурора про допит свідків шляхом відеоконференції в порядку міжнародної правової допомоги в частині допиту свідка - задовольнити. Звернутись до Міністерства юстиції України для направлення запиту до Республіки Кіпр про надання міжнародної правової допомоги, а саме: організації проведення допиту свідка в режимі відеоконференції з приміщення відповідної установи Республіки Кіпр. Клопотання прокурора про допит свідків шляхом відеоконференції в порядку міжнародної правової допомоги, в частині допиту свідків, що проживають в Республіці Болгарія - задовольнити. Звернутись до Міністерства юстиції України для направлення запиту до Республіки Болгарія про надання міжнародної правової допомоги, а саме: організації проведення допиту свідків», – ідеться в рішеннях.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, ексзаступник генерального директора «Укрінмашу» Костянтин Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. Він як топ-посадовець був обізнаний, що департаментами «Укрінмашу» ведуться пошуки компаній для укладання зовнішніх контрактів. У 2014 році у нього з'явився умисел на розтрату коштів підприємства. До свого плану він залучив на той час директора фірми «Укрінмаш» Володимира Омельянчука, його наступника Сергія Слюсаренка, керівників відповідних департаментів фірми Ігоря Яриновського, Дмитра Лобашова та Олександра Дітківського, а також свого знайомого Михайла Буянкова, який був директором та власником офшорної компанії Triangle Group Incorporated.

Саме цю компанію надалі залучили в якості агента для нібито допомоги в пошуку закордонних компаній, які зацікавлені в товарах Шосткинського казенного заводу «Імпульс», експортом яких займалася фірма «Укрінмаш». Як стверджував прокурор САП, фактично встановлено, що компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт, оскільки фірми-покупці товарів вже давно співпрацюють з «Укрінмашем», але попри це Triangle Group Incorporated отримувала агентські виплати. Зокрема, фірмі на рахунки в Латвії перерахували в різний час: 28204 євро, 10631 євро, 18287 євро, 28819 євро, 11833 євро і 40748 євро. Загалом, на думку слідства, Чередніченко організував розтрату 3,49 млн грн. Вказані збитки встановлені висновками експертиз Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса; експертами Служби безпеки України та довідкою Державної аудиторської служби.

Також підозра Чередніченку обґрунтовується відповідями на запити про міжнародну допомогу, які підтверджують, шо компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт; що директором та власником цього офшору є Михайло Буянков. До того ж, слідство зафіксувало деякі розмови фігурантів справи. На них працівники «Укрінмашу» обговорюють роботу Triangle Group Incorporated і вказують, що це «Костіни друзі» (мається на увазі Чередніченко). Також на НСРД зафіксована розмова Буянкова з абонентом «Ігор», де він називає Чередніченка тривалим партнером у напрямку його роботи та кумом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: