На ЗАЕС є загроза відключення від останньої резервної лінії електропередач – МАГАТЕ

Читать на русском
Ситуація на Запорізькій АЕС залишається небезпечною. МАГАТЕ заявило про загрозу відключення ЗАЕС від останньої резервної лінії електропередач.

У Міжнародному агентстві атомної енергії отримали інформацію про можливість відключення Запорізької АЕС від останньої резервної лінії електропередачі 750 кВ.

Про це йдеться у звіті агентства.

Ситуація на Запорізькій атомній електростанції залишається небезпечною. Остання резервна лінія електропередач на станції пошкоджена з 1 березня. Через це можливий перехід на живлення від генераторів.

«Остання резервна лінія електропередач 330 кіловольт на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), пошкоджена з 1 березня, залишається відключеною та знаходиться на ремонті, що ще раз підкреслює крихкість ядерної безпеки та безпеки на найбільшій атомній електростанції Європи», – зазначив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Відновлення лінії було заплановано на 5, 10, а потім 13 березня, але цього так і не сталося. Повторне підключення заплановане на 23 березня.

Протягом трьох тижнів ЗАЕС отримувала електроенергію лише від однієї основної зовнішньої лінії електропередач 750 кВ. Будь-яке пошкодження якої призведе до повної втрати електростанції за межами майданчика.

Додатково команда МАГАТЕ була проінформована про те, що заживлення станції до лінії 750 кВ може бути відключено на невизначений час для проведення технічного обслуговування чи ремонту на ЛЕП.

Зазначимо, 9 березня станція втратила все зовнішнє електропостачання на 11 годин, коли було відключено лінію 750 кВ, що змусило станцію покладатися на свої аварійні дизель-генератори для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки та захисту.

Нагадаємо, Запорізька АЕС пережила вже шість блекаутів. Так, 9 березня вона була повністю знеструмлена через обстріли.

Згодом на ЗАЕС відновили підключення до енергосистеми України.

Також повідомлялося, що в МАГАТЕ заявили про «життєздатне рішення» щодо окупованої ЗАЕС.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: