Справа мера Білої Церкви: суд відмовився заочно заарештувати підозрюваного

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і відмовив у задоволенні клопотання детектива НАБУ про заочне тримання під вартою фігуранта.

Вищий антикорупційний суд відмовився заочно взяти під варту Павла Ходаківського, якого НАБУ і САП підозрюють разом з мером Білої Церкви Київської області Геннадієм Диким у зловживаннях на 8,7 млн грн.

Таке рішення 21 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«У задоволенні клопотання старшого детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні №42018111030000415 від 09 жовтня 2018 року стосовно (Павла Ходаківського – ред.) підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України - відмовити», – йдеться в рішенні.

Раніше антикорупційний суд надав НАБУ дозвіл на проведення заочного розслідування стосовно Ходаківського.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру меру Білої Церкви Геннадію Дикому та одному з власників нежитлового приміщення. Як встановило слідство, 30 серпня 2018 року на пленарному засіданні 55 сесії Білоцерківською міською радою Київської області було розглянуто подання мера Дикого, за результатами якого було ухвалено рішення про придбання нерухомості. Так, вказаним рішенням було придбано право на будівництво адміністративно-торговельного комплексу відповідно до архітектурно-планувального завдання та об'єкт незавершеного будівництво загальною площею 4728,5 квадратних метрів.

Вартість цієї нерухомості за результатами оцінки була визначена в розмірі майже 24 млн грн. Водночас, попередні власники, а саме Павло Ходаківський і Наталія Сокирко, це майно придбали у фірми ТОВ «Т.Р.К. Театральний» лише за 4,5 млн грн. Оцінку вартості вказаної нерухомості проводив оцінювач ТОВ «Укрекспертиза-центр» і вона має ознаки завищення вартості, так як оцінювачем використаний порівняльний метод та обрані об'єкти порівняння, які явно не відповідають технічному стану досліджуваного приміщення. Зазначеними діями, за оцінкою слідства, міському бюджету Білої Церкви завдано збитку.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал