Апеляційна палата залишила Микитася під арештом, але зменшила заставу

Читать на русском
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила розмір застави колишньому нардепу, забудовнику Максиму Микитасю - із 260 до 100 млн грн.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила розмір застави колишньому нардепу, забудовнику Максиму Микитасю - із 260 до 100 млн грн.

«За результатами розгляду колегія суддів частково задовольнила апеляційні скарги захисників. Ухвалу слідчого судді скасовано в частині альтернативного запобіжного заходу – застави, встановивши новий – 100 млн грн. Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає», - йдеться в повідомленні відомства.

20 жовтня колишнього нардепа, забудовника Максима Микитася арештували з альтернативою застави в 260 млн грн.

Найбільші хабарі: хто брав, за що давали та чим закінчилися кримінальні справиНе тільки Холодницькому та Ситнику пропонували мільйонні хабарі. За які вигоди високопосадовців намагались випробовувати великими грошима? Хто взяв, а хто не спокусився?

19 жовтня Микитасю повідомили про підозру щодо надання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (22 млн. євро за можливість будувати метро у місті Дніпро).

18 жовтня 2022 року Микитась був затриманий.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Микитасю про підозру в організації заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії України. За версією слідства, екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим, генеральним директором компанії «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою, його заступником Сергієм Якусевичем, приватним оцінювачем Алісою Гринчук та колишнім заступником президента будівельної корпорації «Укрбуд» В'ячеславом Мармишем, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю НГУ.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ НГУ) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва НГУ мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати НГУ на старті домовленостей. У листопаді 2021 року справу передали до суду.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: