Кількість українців, які готові виїхати на постійне проживання до США чи Євросоюзу, знизилася вчетверо – з 28% у жовтні 2020 року до 7% цього вересня.
Це результати опитування, проведеного КМІС.
Водночас з 69% до 91% зросла кількість українців, які не хотіли б виїжджати навіть у разі отримання без умов громадянства США чи Євросоюзу.
В усіх регіонах України абсолютна більшість населення (90-92%) не хотіла б виїжджати за кордон.
Щодо вікових категорій: якщо у жовтні 2020 року готові були виїхати жити за кордон 46% опитаних у віці 18-29 років, то зараз таких 13%. Кількість тих, хто хоче жити у США чи ЄС, у віці 30-39 років знизилася з 35 до 11%.
«Традиційно, Україна демонструвала досить високі показники еміграційних настроїв (і за опитуваннями, і за фактичним відтоком населення). Наразі на тлі загального згуртування населення і досить оптимістичних настроїв ми спостерігаємо, навпаки, збільшення бажання лишатися жити і працювати саме в Україні. Останні опитування КМІС показують, що поточну ситуацію в Україні респонденти оцінюють стримано оптимістично, а у випадку майбутнього України майже 90% є оптимістами. Скоріше за все, такий оптимізм і обумовлює значною мірою бажання лишатися в Україні», – пояснив заступник директора КМІС Антон Грушецький.
Нагадаємо, опитування ООН, проведене влітку, показало, що більшість українських біженців поки що не планують повертатися додому.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»