Другий бустер усім охочим та щеплення дітям: МОЗ оновило правила вакцинації від COVID

Читать на русском
В Україні дозволили другу бустерну дозу вакцини від коронавірусу для всіх бажаючих, а також схвалили вакцинацію дітей віком від 5 років.
Фото Слово і діло

В Україні дозволили другу бустерну дозу вакцини від коронавірусу для всіх бажаючих, дозволили робити перший бустер раніше, ніж було до цього, а також схвалили вакцинацію дітей віком від 5 років.

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ у понеділок, 19 вересня.

Коронавірус та війна: Кузін розповів про ситуацію з вакцинацією в УкраїніОдну дозу вакцини отримали близько 52 відсотків українців, дві дози – половина громадян країни. Перший бустер отримали трохи більше ніж 6 відсотків населення.

«Щоб якнайбільше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті в результаті COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюваннями та людям віком 60+», – зазначив заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Друга доза бустера дозволяється всім повнолітнім з інтервалом не менше 4 місяців після першої бустерної дози.

Також МОЗ затвердило нові схеми вакцинації відповідно до рекомендацій WHO, EMA та ECDC, Національної технічної групи експертів з імунізації.

Основне:

  • інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

  • зменшено мінімальні терміни між первинним курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити за 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін становив щонайменше 6 місяців.

  • дозволено вакцинацію дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов'язковою є поінформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о. Раніше в Україні було дозволено вакцинацію дітей віком від 12 років.

«Важливо, Україна зараз очікує на відповідну вакцину, тому що вакцинація дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей віком від 12 років і дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступною в Україні», – додали в МОЗ.

Нагадаємо, на початку вересня у МОЗ попередили українців про нову хвилю COVID-19.

у Києві за місяць кількість випадків зараження COVID підскочила у 7 разів.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал