Махінації з арештованим майном: оцінювача залишили під вартою

Читать на русском
Апеляційна інстанція розглянула і залишила без задоволення скаргу адвоката підозрюваного на обраний запобіжний захід.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишнього директора ТОВ «РМ Консалтинг» Миколу Варушу. Його підозрюють у причетності до махінацій з арештованим майном, переданим в управління Національному агентству з розшуку та менеджменту активів.

Таке рішення 5 серпня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

За версією слідства, саме Варуша занижував оцінку вартості заарештованого майна, яке уподальшому продавали за нижчою ціною. ВАКС заарештував підозрюваного з альтернативою 744 300 грн застави, втім сторона захисту вирішила оскаржити це рішення.

«Апеляційну скаргу адвокатів Циганкова Андрія Ігоровича та Пліси Наталії Михайлівни, подану в інтересах підозрюваного (Миколи Варуша – ред.), залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 25 липня 2022 року - без змін», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові АРМА Антону Янчуку та іншим у махінаціях із заарештованим майном. Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року. А саме:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбані свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», - реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість;
  • продаж 2,6 тис. тон піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині, заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
  • продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду – майже в 5 разів дешевше за ринкові ціни;
  • продаж зерна, крупи та олійних культур – вчетверо дешевше за ринкову вартість.

Внаслідок продажу арештованого майна за заниженою вартістю лише в цих чотирьох епізодах завдано шкоди на понад 426 млн грн. З метою унеможливлення подальшої реалізації злочину НАБУ та САП ініціювали накладення арешту на згадані земельні ділянки та гроші, сплачені за річковий пісок.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал